Strom života - Baobab prstnatý (Adansonia digitata)

Kód: 2235/20 2235/30 Zvolte variantu
Neohodnoceno
330 Kč od 330 Kč –15 % - až –15 %
Baobab Andombiry Morombe Madagascar panoramio
330 Kč od 330 Kč –15 % - až –15 % 280 Kč 380 Kč od 280 Kč 250 Kč bez DPH 339,29 Kč bez DPH od 250 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Baobab prstnatý patří mezi nejznámější baobaby. Ve své domovině dorůstá 5 - 25 metrů výšky, proslavený je hlavně díky kmenu, který může v přírodě mít až 14 metrů v průměru.

Detailní informace

Kvalitní zabalení rostlin
Kvalitní zabalení rostlin
nehrozí poškození zásilky
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
většinu rostlin zasíláme i v zimě
Velký výběr
Velký výběr
zajímavých dřevin
Zkonzultujeme s vámi
Zkonzultujeme s vámi
jak se o rostlinu postarat

Detailní popis produktu

Baobab prstnatý patří mezi nejznámější baobaby. Ve své domovině dorůstá 5 - 25 metrů výšky, proslavený je hlavně díky kmenu, který může v přírodě mít až 14 metrů v průměru. Ten slouží jako zásobník tekutiny pro období sucha. Kořeny baobabů jsou většinou mnohem rozsáhlejší než samotná koruna, proto dokáží přežít i ve velmi suchých podmínkách. Baobab prstnatý pochází z tropické Afriky, roste jižně od Sahary až po Jižní Afriku. V našich podmínkách se dá pěstovat jako pokojovka, u které se dá dobře udržovat tvar a vytvořit si z baobabu bonsaj. Přes léto je možné ponechat rostliny venku, ve skleníku nebo fóliovníku.
Půda by měla být dobře drenážovaná, propustná, zálivka spíše nárazovitá, substrát by měl mezi jednotlivými zalitími vyschnout. Ideální je plné slunce. Na zimu tato sukulentní rostlina shazuje listy, v tomto období je dobré zálivku úplně vynechat a začít s ní až opět na jaře. Přes zimu postačí pokojová teplota kolem 20°C.