Štětkovec Inferno (Callistemon viminalis Inferno) - 30 - 40 cm

Kód: 2634
Neohodnoceno
220 Kč 196,43 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Nádherný keř pocházející původně z Austrálie. Je známý pro svá červená květenství připomínající štětku na mytí lahví, proto anglický název bottlebrush. Kultivar Inferno kvete hlavně na jaře velkým množstvím jasně červených květů. Kvetení se může opakovat i vícekrát za sezónu.

Detailní informace

Kvalitní zabalení rostlin
Kvalitní zabalení rostlin
nehrozí poškození zásilky
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
většinu rostlin zasíláme i v zimě
Velký výběr
Velký výběr
zajímavých dřevin
Zkonzultujeme s vámi
Zkonzultujeme s vámi
jak se o rostlinu postarat

Detailní popis produktu

Nádherný keř pocházející původně z Austrálie. Je známý pro svá červená květenství připomínající štětku na mytí lahví, proto anglický název bottlebrush. Rostlina je celkem nenáročná při dodržení několika pěstebních požadavků. U nás ji můžeme pěstovat jen jako kbelíkovou rostlinu, přes léto ji vyhovuje letnění na přímém slunci a dostatečná zálivka. Má ráda kyselejší půdu a nesnáší vápník. Teploty snese až k nule, ale není mrazuvzdorná. Na zimu ji musíme uschovat do chladných prostor, např. do zimní zahrady, teploty by v zimě měly být cca 5 - 10°C. Substrát by neměl úplně vyschnout, ale rozhodně by neměl být přes zimu přemokřený. Po kvetení je dobré rostlinu seřezat.

Kultivar Inferno kvete hlavně na jaře velkým množstvím jasně červených květů. Kvetení se může opakovat i vícekrát za sezónu.