Maklura oranžová (Maclura pomifera) - 70 - 80 cm

Kód: B47C9374
Neohodnoceno
299 Kč –20 %
1024px Maclura pomifera 006
299 Kč –20 % 239 Kč 213,39 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Exoticky vyhlížející opadavý nižší strom s krátkým kmenem nebo keř. Dorůstá výšky kolem 6 metrů. Jeho původ je ve Severní Americe a už od 19. století je i v ČR pěstován jako okrasný strom. Listy jsou 5 až 15 cm dlouhé na svrchní straně lesklé.

Detailní informace

Kvalitní zabalení rostlin
Kvalitní zabalení rostlin
nehrozí poškození zásilky
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
většinu rostlin zasíláme i v zimě
Velký výběr
Velký výběr
zajímavých dřevin
Zkonzultujeme s vámi
Zkonzultujeme s vámi
jak se o rostlinu postarat

Detailní popis produktu

Exoticky vyhlížející opadavý nižší strom s krátkým kmenem nebo keř. Dorůstá výšky kolem 6 metrů. Jeho původ je ve Severní Americe a už od 19. století je i v ČR pěstován jako okrasný strom. Listy jsou 5 až 15 cm dlouhé na svrchní straně lesklé. Na osluněných větvích jsou trny až 2 cm dlouhé. Nejzajímavější na makluře jsou ovšem její zhruba 10 - 15 cm velká kulovitá plodenství zpočátku zelená, po dozrání až oranžová. Váží i více než 1 Kg. Plodenství jsou nejedlá. Maklura je dvoudomý strom, u samičích rostlin i bez opylení vyrůstají plodenství, která ovšem neobsahují semena.
Maklura roste dobře v propustných půdách, potřebuje vydatnější zálivku. Ideální je do nejteplejších poloh, mladé rostliny je třeba před mrazem chránit, starší při silnějších mrazech namrzají, ale dobře obrážejí.