Jahodový strom, planika obecná Peace and Love (Arbutus unedo Peace and Love) - 40 - 50 cm

Kód: 2964
Neohodnoceno
460 Kč 410,71 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Odrůda ´ Peace and Love´ je zřejmě nejhezčí kultivar planiky, je velmi pohledný, více kompaktní než odrůda Compacta, růst je hustý, listy jsou neopadavé, kulaté a svěže zelené.

Detailní informace

Kvalitní zabalení rostlin
Kvalitní zabalení rostlin
nehrozí poškození zásilky
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
většinu rostlin zasíláme i v zimě
Velký výběr
Velký výběr
zajímavých dřevin
Zkonzultujeme s vámi
Zkonzultujeme s vámi
jak se o rostlinu postarat

Detailní popis produktu

Planika, jinak také jahodový strom je přirozenou součástí středomořské macchie. Dost často je pěstována jako velmi dekorativní strom nebo keř, který zdobí nejen svým celkovým vzhledem, kožovitými stálezelenými listy, ale především kulovitými plody, které mají asi 2 cm, nejdříve jsou zelené, poté žluté a pak červené - v té době jsou jedlé. Chuť není ale nijak extra výrazná. Používají se hlavně na výrobu marmelád.

Odrůda ´ Peace and Love´ je zřejmě nejhezčí kultivar planiky, je velmi pohledný, více kompaktní než odrůda Compacta, růst je hustý, listy jsou neopadavé, kulaté a svěže zelené. Ideální je pěstovat tento kultivar v nádobě jako přenosný s uskladněním v teplotách kolem 0°C přes zimu, udávaná mrazuvzdornost je totiž -12°C, i když řada lidí, stejně jako my, pěstujeme planiku (odrůdu Compacta) normálně celoročně v zemi a daří se jí celkem dobře. Peace and Love dorůstá do výšky asi 1,5 metru, koruna je kompaktní, kulovitá. Stanoviště by mělo být teplé, chráněné, slunné, půda dobře propustná s dostatkem živin.