Jahodový strom, planika obecná Compacta (Arbutus unedo Compacta)

Kód: 1140/50 1140/81 1140/15 1140/80 Zvolte variantu
Neohodnoceno
540 Kč 190 Kč 220 Kč 966 Kč od 190 Kč 482,14 Kč bez DPH 169,64 Kč bez DPH 196,43 Kč bez DPH 862,50 Kč bez DPH od 169,64 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks) Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Planika, jinak také jahodový strom je přirozenou součástí středomořské macchie. Dost často je pěstována jako velmi dekorativní strom nebo keř, který zdobí nejen svým celkovým vzhledem, kožovitými stálezelenými listy, ale především kulovitými plody, které mají asi 2 cm, nejdříve jsou zelené, poté žluté a pak červené - v té době jsou jedlé.

Detailní informace

Kvalitní zabalení rostlin
Kvalitní zabalení rostlin
nehrozí poškození zásilky
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
většinu rostlin zasíláme i v zimě
Velký výběr
Velký výběr
zajímavých dřevin
Zkonzultujeme s vámi
Zkonzultujeme s vámi
jak se o rostlinu postarat

Detailní popis produktu

Planika, jinak také jahodový strom je přirozenou součástí středomořské macchie. Dost často je pěstována jako velmi dekorativní strom nebo keř, který zdobí nejen svým celkovým vzhledem, kožovitými stálezelenými listy, ale především kulovitými plody, které mají asi 2 cm, nejdříve jsou zelené, poté žluté a pak červené - v té době jsou jedlé. Chuť není ale nijak extra výrazná. Používají se hlavně na výrobu marmelád. Odrůda ´ Compacta´ je odolnější než základní druh, zvládá teploty pod -20°C. Dorůstá do výšky asi 1,5 metru, koruna je kompaktní, kulovitá. Stanoviště by mělo být teplé, chráněné, slunné, půda dobře propustná s dostatkem živin. Zálivka není zapotřebí, ze své domoviny je zvyklá na dlouhá horka a sucha. Možností je pěstovat planiku v kontejneru se zimním uskladněním například v zimní zahradě nebo chladné světlé chodbě.