Dřín obecný (Cornus mas) kultivary - 60 - 70 cm

Kód: 2706/SHU 2706/KOR 2706/VYD Zvolte variantu
Neohodnoceno
570 Kč 508,93 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Dřín obecný nebo také dřín jarní je opadavý keř nebo menší strom s hustou kulovitou korunou dorůstající výšky i šířky 2 - 4 metry. Pochází ze střední a jižní Evropy. Rozkvétá už v březnu krásnými žlutými květy a poskytuje jednu z prvních pastev pylu pro včely. V létě na keři dozrávají oválné, červené, lesklé a jedlé plody se sladkokyselou chutí, které jsou velmi zdravé, dají se konzumovat přímo nebo dále zpracovávat na džemy, výrobu domácího vína, šťáv nebo kompotů.

Detailní informace

Kvalitní zabalení rostlin
Kvalitní zabalení rostlin
nehrozí poškození zásilky
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
většinu rostlin zasíláme i v zimě
Velký výběr
Velký výběr
zajímavých dřevin
Zkonzultujeme s vámi
Zkonzultujeme s vámi
jak se o rostlinu postarat

Detailní popis produktu

Dřín Korralowyj Marka je ukrajinská odrůda s plody středně velkými. Zralosti nabývají v druhé půlce srpna. Jsou bohaté na cukr. Vhodné jsou pro přímý konzum, sirupy, kompoty, džemy, zavařeniny. Také se z nich vyrábí slovenský alkoholický nápoj drienkovica.

Dřín Shumen je odrůda pocházející z Bulharska. Plody má velké asi 3 cm a oválné. Zralé jsou v druhé polovině září. Chuť je sladkokyselá. Ideální je nechat plody dojít při pokojové teplotě. Dřín Shumen roste pyramidálně do výšky cca 4 m. 

Dřín Wydubieckij dozrává od srpna do září, plody jsou asi 3 cm velké. Dužina je tmavě červená, sladkokyselá. 

Dřín obecný nebo také dřín jarní je opadavý keř nebo menší strom s hustou kulovitou korunou dorůstající výšky i šířky 2 - 4 metry. Pochází ze střední a jižní Evropy. Rozkvétá už v březnu krásnými žlutými květy a poskytuje jednu z prvních pastev pylu pro včely. V létě na keři dozrávají oválné, červené, lesklé a jedlé plody se sladkokyselou chutí, které jsou velmi zdravé, dají se konzumovat přímo nebo dále zpracovávat na džemy, výrobu domácího vína, šťáv nebo kompotů. Jsou to peckovice a jejich velikost je asi 2 cm. Listí se na podzim krásně zbarvuje do žluta a oranžova. Dřínu vyhovuje pravidelný řez, dá se dobře využít i na tvorbu jedlého živého plotu. Dobře prospívá v obyčejné zemině na světlém místě, snese i polostín. Mrazuvzdornost -28°C.