Citronečník trojlistý (Poncirus trifoliata) - 50 - 60 cm

Kód: B47B4CF6
5 hodnocení
299 Kč –20 %
citrus trifoliata 848768 960 720
299 Kč –20 % 239 Kč 213,39 Kč bez DPH
Skladem

Velmi zajímavý značně trnitý keř, jehož plody vypadají jako malé citrony. Patří do čeledi routovité a je blízký příbuzný citrusům. Jeho původ je ve východní Asii, převážně Číně. Na citronečníku převládají tuhé trny, které mají až 5 cm délku, listy jsou většinou trojčetné, prostřední je nejdelší a po rozemnutí vydávají citrusovou vůni. Květy jsou výrazné, bílé, až 5 cm velké a objevují se brzy na jaře před rašením listů.

Detailní informace

Kvalitní zabalení rostlin
Kvalitní zabalení rostlin
nehrozí poškození zásilky
Rychlé vyřízení objednávky
Rychlé vyřízení objednávky
většinu rostlin zasíláme i v zimě
Velký výběr
Velký výběr
zajímavých dřevin
Zkonzultujeme s vámi
Zkonzultujeme s vámi
jak se o rostlinu postarat

Detailní popis produktu

Velmi zajímavý značně trnitý keř, jehož plody vypadají jako malé citrony. Patří do čeledi routovité a je blízký příbuzný citrusům. Jeho původ je ve východní Asii, převážně Číně. Na citronečníku převládají tuhé trny, které mají až 5 cm délku, listy jsou většinou trojčetné, prostřední je nejdelší a po rozemnutí vydávají citrusovou vůni. Květy jsou výrazné, bílé, až 5 cm velké a objevují se brzy na jaře před rašením listů. Plody jsou asi 5 cm velké, tvrdé, hořké, a obsahují velké množství semen. Při dozrání žloutnou.
Na půdy je citronečník nenáročný, nesnáší vyšší obsah vápníku. Půda by měla být vlhká, ale ne přemokřená. Mrazuvzdornost je udávána do -25°C, mladé rostliny jsou ale citlivější na mráz, dobré je pěstovat je první roky jako kbelíkové a na zimu uschovat do teplot kolem nuly. Citronečník je teplomilný, hodí se hlavně do nižších poloh. Mohou se z něj tvořit netradiční živé ploty. Dorůstá výšky 2 - 3 metry.